O nas

Budowa naszej placówki rozpoczęła się w marcu 2014 roku z inicjatywy lekarzy weterynarii Eweliny i Jarosława Kołodziejczyk.

Pomysłem i marzeniem było odejście od stereotypowego obrazu schroniska. Właściciele pragnęli stworzyć czyste i tętniące życiem miejsce, w którym zwierzaki będą mogły już od momentu przekroczenia progu placówki rozpocząć lepsze życie.

To stało się priorytetem i powodem inwestycji w nowoczesne rozwiązania, zapewniające naszym podopiecznym komfortowe warunki bytowe.Oficjalne otwarcie nastąpiło w 2015r. Obecne warunki pozwalają na przyjęcie i opiekę nad 150 psami i 60 kotami.

To jednak nie koniec, gdyż wciąż trwają prace nad podwyższeniem standardów. W 2018r. rozpoczęła się budowa kolejnych kojców bytowych, które dadzą schronienie kolejnym psom.

Mamy jednak wielką nadzieję, że schronisko nigdy nie będzie musiało gościć tyle porzuconych zwierzaków.Schronisko mieści się na peryferiach Chełmka. Oddalone od mieszkańców, na skraju lasu, stwarza cichą i spokojną atmosferę do długich spacerów z pupilami.

Obecnie placówka składa się z budynku administracyjno-biurowego, w którym wydzielona jest część dla zwierząt, które oczywiście odgrywają tutaj najważniejszą rolę.

Przygotowaliśmy dla nich gabinet weterynaryjny z pełnym wyposażeniem oraz szpital dla psów i kotów, z ogrzewanymi podłogami.Zewnętrzną część stanowią zadaszone kojce bytowe i kojce kwarantanny. Psiaki mają dostęp do dużych i ocieplonych bud.

Całość jest wypłytkowana i podłączona do kanalizacji.

Osobne budynki z wybiegami stanowią kociarnia i szczeniakarnia. Zwierzaki tam umieszczone mają całodobową możliwość przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach z możliwością wyjścia na zewnątrz.

ponad
0

Adoptujących

ponad
0

Powrotów do właścicieli

około
0

Zwierząt w schronisku

około
0

prelekcji w szkołach