Wolontariat

Wolontariat

Praca w schronisku to nie tylko znajdowanie i zabieranie zwierząt z ulic, lasów i łąk... dawanie im schronienia, jedzenia i szukanie nowych domów.

To przede wszystkim podarowanie im opieki, ciepła i uwagi. Wyjście na spacer, rzucenie piłeczki.Te czynności, być może nie tak ważne, są najważniejsze dla nich...dla czworonogów, które przecież nie mają nikogo.

Oczywiście, nie możemy im zastąpić prawdziwego domu, ale staramy się, aby miały chociaż namiastkę własnego miejsca.

W tym wszystkim bardzo pomagają nam nasi wspaniali wolontariusze. Poświęcając swój wolny czas, dają potrzebującym cząstkę samych siebie, a to jest największy dar, którego nie można kupić w sklepie lub zamówić przez internet.

Dzięki Nim nasze zwierzęta schorowane, samotne i nieliczące już na nic dobrego w życiu – machają ogonkami.Jak zostać wolontariuszem?

Każdy kto ukończył 16 lat może nas wesprzeć w codziennych obowiązkach. Głównymi zadaniami wolontariuszy jest wyprowadzanie psiaków na spacery, mycie misek, przygotowywanie posiłków i drobne prace porządkowe. Ważne, aby decyzja o podjęciu pracy była przemyślana i pewna. Praca wolontariusza jest nieodpłatną i dobrowolną chęcią niesienia pomocy. Warunkiem rozpoczęcia wolontariatu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub zgody rodzica/opiekuna. Dokumenty dostępne do pobrania w biurze schroniska.

Zapisy na wolontariat odbywają się co roku we wrześniu.

Osoby chętne na wyprowadzanie psiaków na spacer, zapraszamy na umawianie się telefonicznie.Zaświadczenia o odbyciu wolontariatu

W związku z częstym zapisywaniem się na wolontariat tuż przed zakończeniem roku szkolnego w celu otrzymania zaświadczenia, od roku szkolnego 2022/2023, następuje zmiana zasad wydawania zaświadczeń o odbyciu wolontariatu.
Aby uzyskać zaświadczenie, należy w okresie wrzesień 2022 - czerwiec 2023, przepracować minimum 50h (minimum jedna wizyta w miesiącu).
W obowiązku wolontariusza, leży wpisanie i wypisanie się z listy obecności, która zawsze dostępna jest w biurze.
Wolontariat z okresu wakacyjnego również będzie wliczany do roku szkolnego 2022/23.